Отримали до фондів відділу книгу Діани Клочко - мистецтвознавиці, музеєзнавиці, видавчині, ессеїстки, кураторки виставок, перекладачки, дослідниці, авторки циклу публічних лекцій з мистецтва "Сховане мистецтво".
Авторка у своїй новій книжці пропонує через есеї, коментарі й розмови з музейниками та кураторами подивитись на проблему «схованого мистецтва» як на те, що не дає українцям усвідомити масштаб і складність власного візуального спадку. На сторінках цього видання читачі побачать десятки творів, які роками взагалі не експонувались, а також такі, що вперше в цій книзі отримали експертний коментар. Крім того, авторка розмірковує над проблемою фіксації експозицій та збереженням приватних фотоархівів. “Сховане мистецтво” порушує питання: як зробити український мистецький спадок видимим.
Великі напрацювання авторки в цій галузі дають зрозуміти, що в останнє десятиліття ХХ століття українські митці, що працювали у підрадянський час, не мали надії публічно та регулярно демонструвати свої твори. Зараз артоб’єкти з ідеологічною програмою, яких чимало зберігається у музейних і приватних колекціях нашої країни, перемістились у сховища без перспективи бути побаченими найближчим часом. На відміну від явища «дегенеративного мистецтва» у нацистській Німеччині, українська практика приховування артоб’єктів практично не досліджена.
Запрошуємо до ознайомлення із виданням.
Немає коментарів:
Дописати коментар