Народився 23 серпня 1951 р. в м. Хоростків Гусятинського району Тернопільської області.
Після закінчення Вижницького училища прикладного мистецтва (1975) працював у ньому викладачем і одночасно здобував вищу освіту на художньо-графічному факультеті в Одеському державному інституті ім. К. Ушинського.
Володимир Ворончак - майстер, що відроджує традиційно українське забуте ремесло – бондарство та техніку випалювання. Вивчаючи особливості деревини, він об’єднав декілька способів обробки дерева, виготовляючи різноманітні предмети господарського призначення, які віками використовувались горянами. Це сільнички, кварти, відерця, бочечки, вази, які оздоблені дерев’яним плетивом, різьбою та випаленими мережаними візерунками.
А також різьблені декоративні тематичні й традиційні тарелі, свічники, скриньки. Крім того, майстер займається оформленням книг та є автором багатьох статей про народне мистецтво.
З 1979 р. Володимир Ворончак – учасник обласних, всеукраїнських, міжнародних виставок, симпозіумів, ярмарків і фестивалів. Твори митця зберігаються в Чернівецькому художньому та краєзнавчому музеях, Коломийському музеї народного мистецтва Гуцульщини та Покуття, музеї Національної спілки майстрів народного мистецтва України, приватних колекціях України, Франції, Канади.
Немає коментарів:
Дописати коментар