11 вересня 2021 року, у другу суботу вересня, відзначали День українського кіно у колаборації із Культурно-мистецьким центром імені Івана Миколайчука. Мали справжнє "кіношне" свято як і всі, хто причетних до створення вітчизняного кінематографа, його представлення глядачу - "прокату", а також його відданих промоутерів та поціновувачів.
День встановлений згідно з указом Президента від 12 січня 1996. Український кінематограф бере початок ще з кінця ХІХ століття, коли в 1893 році механік Одеського університету Йосип Тимченко на три місяці раніше за Едісона й більше ніж за рік раніше братів Люм’єрів сконструював кінознімальний та кінопроєкційний апарати. Кілька років по тому, в Харкові Альфред Федецький зняв кілька короткометражних картин і 2 грудня 1896 у приміщенні Харківського оперного театру (тепер обласна філармонія) провів перший в Україні публічний кіносеанс.
Тож, маючи понад столітнє українське кіно, дивились нове українське - "Мої думки тихі" (2019). До перегляду режисер фільму Антоніо Лукіч передав Чернівцям свою режисерську копію у подарунок. Дякуємо щиро!
В Україні кінофестивальна прем'єра стрічки відбулася під
час Одеського міжнародного кінофестивалю у липні 2019 року, де робота режисера фільму Антоніо
Лукіча отримала приз глядацьких симпатій, премію FIPRESCI за найкращий
український фільм, премію за найкращу акторську роботу (Ірма Вітовська-Ванца)
та спеціальну згадку журі (Андрій Лідаговський).
Фільм глядачам Культурно-мистецького центру імені Івана Миколайчука сподобався, тому пропозицію Відділу мистецтв Чернівецької ОУНБ імені Михайла Івасюка подискутувати - прийняли радо. До дискусії було запрошено кінорежисера та кінопродюсера Андрія Чернюка (м. Київ).
Запропонувано два напрямки для розмови: рефлексія на переглянуте кіно "Мої думки тихі" та українське кіно: історія та сьогодення.
До обговорення приєднались глядачі різних вікових та соціальних груп - учнівська та студентська молодь, цілі родини чернівчан, пенсіонери-шанувальники та молодь, що слідкують за розвитком усього культурного процесу міста, відомі митці Чернівців - художники, письменники, музейні працівники, підприємці та колеги з провідних новинних канал-ресурсів міста.
Головними тезами звучали: відносини за формулою "батьки-діти", українські реалії у бізнесі, у складному сьогоденні "фрілансерної" молоді, у соціальному статусі старшого покоління та загальний український шлях, як Держави.
За другою темою дискусії своїм досвідом та своїм баченням шляху розвитку сучасного українського кіно поділився запрошений гість Андрій Чернюк. І цей напрямок дискусії був підтриманий розмовою усіма присутніми. Кожен висловився про власні бачення сучасного українського кіно та його поступовий розвиток.
Особливою проблемою присутні зауважили питання реклами кіноподій у Чернівцях та вчасне донесення інформації до глядача. Свою думку по промоції кіноподій висловила заступниця директора Центру пані Тетяна Дяченко та адмін Центру пан Антон.
На завершення, Любов Шилюк - модераторка заходу, закцентувала увагу присутніх на музичному оформленні сучасного українського кіно та фільму "Мої думки тихі", на законі про підтримку українського кіно в Україні та роллю Українського культурного фонду у кінореалізації сміливих проєктів сучасних українських режисерів, роллю фестивального кіножиття фільмів короткого метру, документального, публіцистичного та інших жанрів, авторські права та "піратський прокат" у мережі "світової павутини".
На закінчення зустрічі для всіх прозвучав анонс про відкриття "Іван-хабу" та запрошення на майбутні імпрези Культурно-мистецького центру імені Івана Миколайчука.
Немає коментарів:
Дописати коментар