Діана Клочко - мистецтвознавиця, музеєзнавиця, видавчиня, ессеїстка, кураторка виставок, перекладачка, дослідниця, авторка циклу публічних лекцій з мистецтва презентувала загалу свою нову книгу "Сховане мистецтво".
Авторка у своїй новій книжці пропонує через есеї, коментарі й розмови з музейниками та кураторами подивитись на проблему «схованого мистецтва» як на те, що не дає українцям усвідомити масштаб і складність власного візуального спадку. На сторінках цього видання читачі побачать десятки творів, які роками взагалі не експонувались, а також такі, що вперше в цій книзі отримали експертний коментар. Крім того, авторка розмірковує над проблемою фіксації експозицій та збереженням приватних фотоархівів. “Сховане мистецтво” порушує питання: як зробити український мистецький спадок видимим.
Великі напрацювання авторки в цій галузі дають зрозуміти, що в останнє десятиліття ХХ століття українські митці, що працювали у підрадянський час, не мали надії публічно та регулярно демонструвати свої твори. Зараз артоб’єкти з ідеологічною програмою, яких чимало зберігається у музейних і приватних колекціях нашої країни, перемістились у сховища без перспективи бути побаченими найближчим часом. На відміну від явища «дегенеративного мистецтва» у нацистській Німеччині, українська практика приховування артоб’єктів практично не досліджена.
До розмови долучились науковці ЧНУ ім. Юрія Федьковича, музейні фахівці - наукові співробітники музеїв міста, працівники культурних інституцій, викладачі мистецьких учбових закладів та студентство, відомі митці краю та шанувальники авторських лекцій Діани Клочко.
Питання, що підняті модератором заходу - мистецтвознавцем, етнографом, журналістом, педагогом, Заслуженим діячем мистецтв України Миколою Шкрібляком, "зачепили за живе" - питання, що задавали авторсі стосувались розкриттю фондів та отриманню додаткових приміщень музеям задля цієї мети.
Захід закінчився автограф сесією Діани Клочко.
Немає коментарів:
Дописати коментар