середу, 27 березня 2019 р.

Вітаємо з Міжнародним днем театру!



«Музичні вистави Чернівецького драмтеатру»
 до Міжнародного дня театру
Довідка-розвідка
Чернівецький музично-драматичний театр імені Ольги Кобилянської  в репертуарі має безліч  музичних вистав.
Прем'єрою вистави "Кохання у стилі бароко" за однойменною п'єсою Ярослава Стельмаха   було завершено 82-й театральний сезон влітку 2014 року. Режисер-постановник музично-комедійного спектаклю -  Андрій Романов (до речі, маленьку роль у виставі зіграла його дочка Соломійка). Найбільше публіці сподобався актор Василь Колісник, який майстерно зіграв слугу Степана. Графа на сцені втілив Назар Кавулич, графиню Оляну - Сніжана Гринюк, її служницю Ярисю - Люсьєна Шутко, а п'яничку Онисима - Микола Гоменюк. Завдяки дотепним діалогам публіка веселилась протягом усієї вистави. Родзинкою ж дійства стали музиканти в оркестровій ямі, які були одягнуті у костюми епохи українського бароко. А диригент Володимир Шнайдер навіть заспівав пісню.


25 жовтня 2014р.  у театрі імені Ольги Кобилянської аншлагом стартувала прем'єра музичної комедії "Малюк"(режисер Віталій Денисенко). Суміш музики, легкого гумору та колориту Франції не залишила без посмішки жодного глядача. За сюжетом вистави, поставленої за твором Жана де Летраза, синові керуючого велосипедної фірми набридло вчитися – він хоче одружитися (актор Дмитро Леончик). Грізний татусь (актор Микола Гоменюк) погрожує відправити його в далеку колонію. Але вже пізно: у юного синочка з'явився малюк, про що з милою посмішкою повідомила чарівна Лулу (актриса Ольга Кільчицька-Дудка). Як приховати від тата появу малюка, де взяти гроші, щоб відкупитися від Лулу? У юного ловеласа голова йде обертом. І тоді на допомогу приходить рідна сестра (актриса Сніжана Винарчук). Вона повідомляє батькам, що у неї також є малюк!
Настає момент, коли в домі Фонтанж все настільки перемішалося, що зрозуміло, що нікому нічого не зрозуміло. Малюк то нікому не потрібен, а то раптом потрібен усім! Справжній водевіль!  Вистава - легка та весела. Це саме те, що дозволяє передихнути від наших важких буднів та щиро повеселитись…Навіть найвибагливіші театрали високо оцінили роботу режисера Віталія Денисенка.
7-8 лютого 2015 року в музично-драматичному театрі відбулася перша прем’єра року - вистава для усієї родини "Енні". Це - всесвітньо відома історія про маленьку дівчинку-сироту Енні за мотивами однойменного фільму (режисер та автор інсценізації – Людмила Скрипка), яку  вперше поставили на українській сцені. І вперше у виставі Чернівецького драмтеатру головну роль зіграла восьмирічна дівчинка, вихованка театральної студії для дітей та молоді – Софійка Василів. Сюжет такий: Енні разом з іншими сиротами росте у дитячому притулку, у неї є мрія – мати справжніх маму і тата. Попри те, що батьки дівчинки загинули у автокатастрофі, вона щиро вірить у те, що вони живі та незабаром прийдуть по неї. Життя у сиротинці геть «не солодке», вихователька міс Феніган (засл. артистка Валентина Головко) всіляко знущається над дітьми. Незважаючи ні на що, Енні вірить у диво і воно стається… на Різдво.


У квітні 2015 року драмтеатр показав музичну комедію-лубок «Сватання на Гончарівці», за однойменним твором Г.Квітки-Основ’яненка (режисер Віталій Денисенко, музика Кирила Стеценка, композитор-аранжувальник, диригент Володимир Шнайдер). Цю історію люблять усі українці.  За сюжетом Уляну (актриса Марічка Романова) віддають за дурня Стецька (актор Назар Кавулич), але її серце належить кріпаку Олексію (актор Олексій Надкерничний). Народні звичаї, велика кількість народних пісень, гра оркестру, гумор дарують глядачам веселу подорож у справжній український світ. У виставі грають кращі актори різних поколінь Чернівецького муздрамтеатру: заслужені артисти України – Лариса Попенко, Діна Анепська, Богдан Братко. З молодших – Сніжана Винарчук, Віктор Барановський, Дмитро Леончик, Андрій Топорівський та інші.
26-27 березня 2016 року до Міжнародного дня театру у театрі ім. О. Кобилянської відбулася прем'єра музичної вистави "Маестро і Кароліна" про кохання угорського композитора та піаніста Ференца Ліста до українки Кароліни Вітгентштейн, яка стала єдиною музою піаніста. «Маестро і Кароліна" - це історія великого кохання геніального угорського композитора  (актор Григорій Руденко-Краєвський) і аристократки (актриса Сніжана Винарчук). Події розвивались в Україні. Усі свої кращі симфонії Ференц Ліст присвятив Кароліні. У маестро навіть є твір "Колоски Воронинців", який він написав, перебуваючи у маєтку Кароліни – Воронинцях (Вінницької обл.). Завдяки Кароліні видатний композитор познайомився з українськими народними піснями. І один з найвідоміших його творів – "Угорська рапсодія №2" (в серії 19 угорських рапсодій), написана саме в Україні.


Невід’ємною частиною вистави стала, звичайно ж, музика композитора в аранжуванні диригента театру Володимира Шнайдера. Також, виставу супроводжують українські народні пісні.Автор та режисер постановки – засл. арт. України Людмила Скрипка, художник-постановник – Наталія Тарасенко, композитор – Володимир Шнайдер, хормейстер – Оксана Первова-Рошка, балетмейстер – Мирослава Воротняк.
Саме комедію «Запечатаний двірник» Юрія Федьковича представив глядачам Чернівецький драмтеатр на 11-му міжнародному фестивалі комедії «Золоті оплески» (режисер-постановник – засл. діяч мистецтв України Мирослав Гринишин).
У гостросатиричній, соціально-побутовій, народній комедії представлено буковинське село 19 століття. Вистава супроводжується прекрасними буковинськими піснями – сумними й веселими, жартівливими й ліричними, коломийками, жанровими танцями. Музику композитора Василя Городенського вдало аранжував диригент театру Володимир Шнайдер. Ролі виконують актори – Назар Кавулич, Марина Піта, Дмитро Леончик, Олексій Надкерничний, В’ячеслав Стаханов, Ксенія Король та інші. Зіркою вистави став актор Микола Гоменюк, який зіграв Зуха.
Глядачі, також, відзначили роботу оркестру, учасники якого разом з диригентом В.Шнайдером, немов також грали у виставі, підтримуючи емоціями події на сцені.
 Романтично-музичну виставу "Сяй, мій божевільний діаманте" у Чернівецькому муздрамтеатрі поставили за мотивами п'єси Айвона Менчелла (опосередкований літературний переклад Олени Чайки ) та презентували глядачам 20 травня 2017 року.
Режисер-постановник, музичне оформлення – Володимир Савінов, сценографія та костюми – Микола Костюшко, помічник режисера – Таїсія Давиденко.
Це історія про трьох вдів- подруг. Всі вони втратили чоловіків та намагаються жити далі. Хтось живе тільки спогадами та головна подія в житті - це похід на цвинтар на могилу чоловіка. Хтось намагається влаштувати нове життя, але безуспішно. А хтось боїться впускати нові відчуття до свого серця.
Трьох головних героїнь зіграли три заслужені артистки України - Діна Анепська, Наталія Гунда та Лариса Попенко. Мало не після кожного сюжету, глядачі аплодували акторам. Адже героїні були переконливі в своїх емоціях та переживаннях. Директор театру Юрій Марчак зіграв головну чоловічу роль – роль Сема, який симпатизував одразу двом головним героїням.
У жовтні 2017 відбулася прем’єра музичної комедії за твором Янки Купала «Павлинка», в перекладі Павла Тичини (режисер-постановник – заслужений діяч мистецтв України Вадим Сікорський).
Музика у виставі Євгена Тікоцького в аранжуванні Володимира Шнайдера, якого відзначили на 12 міжнародному фестивалі комедії «Золоті оплески Буковини» за  «Краще музичне оформлення вистави». Пісні у виставі звучать мовою оригіналу – білоруською, а ще вони атмосферні та колоритні.
2017-й рік завершився музичною казкою для дітей «Коза-Дереза», яку написав основоположник української класичної музики Микола Лисенко. Уперше її поставили в Києві 1888-го року. Учасниками були діти композитора та його троюрідного брата - актора та режисера Михайла Старицького, а також друзі дітей. Цікаво, що костюми та танці допомагала створювати Леся Українка.
Глядачі  чернівецької прем’єри схвально оцінили музику, оркестр, акторів та власне матеріал. Це – майже мюзикл: жива музика, співи, танці – дуже динамічно та легко. Ролі у виставі виконують – Христина Зборлюкова, Сніжана Винарчук, Люсьєна та Олексій Надкерничні, Катерина Юрковська, Борис Марко та інші.
 Наприкінці 2018 року, театр презентував нову виставу "Поранкова душа", яка поставлена на основі щоденників Ольги Кобилянської про видатну буковинську письменницю до 155-річчя від дня народження. Режисер-постановник – народний артист України Василь Вовкун, режисер Тарас Різняк. У виставі звучить музика Людвіга ван Бетховена, Фредеріка Шопена, Миколи Лисенка та буковинського композитора Кароля Мікулі в аранжуванні диригента театру Володимира Шнайдера. Роль «Поранкової душі» за роялем виконує Лілія Холоменюк.


30-31 березня 2019 року відбудеться прем’єра музичної вистави для всієї сім’ї «Чудеса Мері» за творами Памели Треверс, у яких авторка розповідає про няню-чарівницю Мері Поппінс. У виставі будуть мотиви батьківських стосунків із дітьми, також, будуть звертатися до питання ставлення суспільства до тварин, адже це дуже серйозна тема, яку надто скромно обговорюють сьогодні.
У постановці беруть участь 10 акторів та двоє вихованців дитячої театральної студії.
Музику спеціально для цієї вистави написала композиторка Ліля Юрчук. Режисер-постановник – народна артистка України Людмила Скрипка, художник-постановник – Наталія Тарасенко, балетмейстер – Василь Гринюк, хормейстер – Оксана Первова-Рошка.

Немає коментарів:

Дописати коментар