четвер, 31 жовтня 2024 р.

Ювілейний концерт Лариси Белової

  Як стверджують старожили, колись на Буковині співалось, писалось, творилось щось неймовірне. Слава була всенародною великою, овації були мільйонорукими.



Якось випало Ларисі Беловій доносити особливу атмосферу, сценічну культуру та пісенний посил своєму слухачу, серед яких і я.

Лариса Белова, артистка Чернівецької філармонії, мала мегауспішні виступи на великих сценах багатьох філармоній, вона - учасниця і переможниця багатьох естрадних конкурсів, активний творець та учасник естрадного життя Буковини та України від шістдесятих років минулого століття.

Вчора дарувала своїй публіці атмосферу естрадних концертів Чернівців шістдесятих-вісімдесятих.



Програма розпочалася із колискової, почутої у дитинстві, сплетеної з багатьох мов, а закінчилася кавером Френка Синатри "Мій шлях".
Вся програма концерту побудована таким чином, що твори занурювали нас у
безтурботність, легкість, ліричність та наближали до більш серйозних, драматичних, трагічних.

Лариса Белова виконала багато пісень написаних буковинцями та чудові авторські пісні неймовірної географії - від Осетії до Польщі, Італії, Іспанії.
Звісно, виконавиця хотіла розповісти про свій життєвий шлях, виконуючи якісь етапні для себе пісні, але вийшло про час, про естрадну історичну епоху.

Лариса Белова - дивовижна посередниця тієї музики від автора до слухача, тієї енергії та сценічного посилу . Її артистична естрадна легкість, здобута важкою працею, легка манера співу, радість, отримана від музики, дивувала та захоплювала.
Все це вражає: і енергія, і професіоналізм, і чистота любові до своєї справи.
Вчора Лариса Володимирівна Белова почула багато слів вдячності, оплесків, захоплення.

Додам і свої!)

середа, 30 жовтня 2024 р.

«CAPRICCIO» - концерт камерного оркестру філармонії

 

🟠 «CAPRICCIO» 🟠




Академічний камерний оркестр - за роки своєї майже п’ятдесятилітньої діяльності, здобув прихильність, визнання, славу на теренах Буковини, України, світу…
Оригінальними прем’єрними глибоко-змістовними концертними програмами, відтворюючи широку палітру емоційних почуттів, завжди зачаровує, вражає слухачів улюблений оркестр «CAPRICCIO»

У виконанні оркестру натхненно і проникливо прозвучали твори ІНСТРУМЕНТАЛЬНОЇ МУЗИКИ УКРАЇНСЬКИХ КОМПОЗИТОРІВ.

⚡ Потужна енергетика музичних образів, представлених у творах, збагачена високою духовністю, мотивами волелюбності, національним колоритом, аурою вишуканості, емоційної піднесеності.
🎼 Прем’єрне виконання «Семи українських народних пісень» для камерного оркестру - вражаюче прозвучали, з авторськими переосмисленнями фольклору в оркестровій творчості українських композиторів.

Елегійний, ліричний лад, драматично-піднесений характер, рішуче завершення, уособлюючи нескорений, бунтарський дух безсмертної поезії великого Кобзаря - відтворювали оркестранти у Симфонії в старовинному стилі - «Прелюді пам’яті Т.Г.Шевченка» Я.Степового, знаменитому творі, який вперше прозвучав у виконанні знаменитого «CAPRICCIO».

І вперше почула звучання «Трьох фантазій», написаних для лютні, у перекладі та обробці для камерного оркестру Мирославом Скориком, віднайдені композитором в архівах і розшифровані ним з «Львівської табулатури XVI століття»…
🟠 Академічний камерний оркестр «CAPRICCIO», солісти – народний артист України ПАВЛО ЧЕБОТОВ (скрипка), заслужена артистка України ЛЮДМИЛА ШАПКО (скрипка), заслужена артистка України ЛІЛІЯ ХОЛОМЕНЮК (фортепіано) .

вівторок, 29 жовтня 2024 р.

БДМУ - 80!

 

Сьогодні Буковинський Державний Медичний Університет - це один з найпрестижніших закладів вищої медичної освіти європейського типу - історію якого творили покоління Медиків за покликанням!
Вітаю колектив і студентів з 80 - річчям!







До ювілею підійшли із гарними здобутками - науковими досягненнями, плеядою шанованих в галузі випускників -молодих науковців, тисячами вдячних спеціалістів та пацієнтів.





Про свої здобутки яскраво розказали та показали діючі студенти на урочистостях з нагоди відзначення 80-річного ювілею!


Історія та життя БДМУ через театралізовану постановку. Це було професійно, цікаво, сучасно, креативно! Браво Валентина Головко та Леся Зюбак та талановитим студентам, які зреалізували цікавий святковий проєкт!

Лунали слова вдячності на адресу Надзвичайного і Повноважного посла України, професора ГЕОРГІЯ ІВАНОВИЧА ХОДОРОВСЬКОГО та ректора БДМУ (1993 - 2010), академіка УАН вищої освіти України, члена - кореспондента НАПН України - ВАСИЛЯ ПАВЛОВИЧА ПІШАКА, а також ректора БДМУ (2010 - 2021), заслуженого діяча науки і техніки України, академіка АН ВШ України ТАРАСА МИКОЛАЙОВИЧА БОЙЧУКА.



Цікаві фільми та телепрограми про історію та розвиток БДМУ, які пов'язані з іменами відомих вчених і науковців, міжнародну діяльність, школу молодого науковця, а також про випускників БДМУ, які успішно реалізовують себе в медицині. створила Людмила Мельник.
Особливий пласт її робіт у різних телевізійних жанрах - життя студентів БДМУ: здобутки у навчанні, стажування у провідних вищих навчальних закладах Європи, волонтерство та дозвіллєве культурно-мистецьке життя.





«В ЄДНОСТІ НАША СИЛА»

 Цієї неділі успішно та мега-позитивно пройшов енний БЛАГОДІЙНИЙ КОНЦЕРТ

«В ЄДНОСТІ НАША СИЛА» . Кошти з концерту направлені для 68-мої окремої єгерської бригади імені Олекси Довбуша.





🌸
В організації та проведенні взяли участь:

🇺🇦Вокальна студія Тетяни Петришиної
🇷🇴🇺🇦 Вокальний ансамбль «Плай» Будинку культури «Годинівка»
🇷🇴🇺🇦 вокальна студія Karyna Kretsu-Skrypkaru
🇺🇦🇷🇴 інструментальний ансамбль Casa De Cultură Godinești
🇺🇦 🇮🇹Вокалістка лауреатка переможниця багатьох конкурсів Дуган Ангеліниа- студентка Відділення «спів» Чернівецького обласного фахового коледжу мистецтв викладач Inga Mitsan-Sava
🌸
Організатори:
Буковинська співачка, волонтерка, призерка і переможниця всеукраїнських та міжнародних конкурсів ім.Квітки Цисик, ім.Мусліма Магамаєва , ім.Володимира Івасюка, Назарій Яремчука та інших, викладачка відділення "Спів" фахового коледжу мистецтв ім.С.Воробкевича , зав. навчально-методичного відділу в Буковинський центр культури і мистецтва Таня Петришина
та піаністка, членкиня Національної всеукраїнської музичної спілки - НВМС волонтерка Дарія Зайцева.

Дякуємо щиро партнерам нашого заходу директорці Центру культурних послуг Наталія Каралаш за допомогу та підтримку. Велика вдячність експерту краси та здоровʼя Іванна Шульгіна та вчительці англійської мови, загальноосвітньої школи Aliona Bila за вашу колосальну працю, допомогу у зборі коштів.

Ведуча заходу - заступник директора Буковинського центру Культури і Мистецтва Люба Шилюк

пʼятниця, 25 жовтня 2024 р.

Радіодиктант до Дню української писемності та мови

 Всеукраїнський радіодиктант національної єдності до Дня української писемності та мови.




25 жовтня відбувся традиційний Всеукраїнський радіодиктант національної єдності, присвячений Дню української писемності та мови. Це щорічна подія, яка об’єднує всіх навколо української мови.

Радіодиктант можна було писати будь-де — вдома, у книжкових магазинах, освітніх центрах або навіть на роботі.

Радіодиктант розпочався у п’ятницю, 25 жовтня, об 11:00. Трансляція події проходила:
◽️на хвилях Українського Радіо та Радіо Культура;
◽️на телеканалі та сайті Суспільне Культура;
◽️на YouTube-каналі Українського Радіо;
◽️на Facebook-сторінках Суспільного.
Цього року текст диктанту написала відома українська письменниця Оксана Забужко.

Текст радіодиктанту начитував Павло Вишебаба — військовий, музикант та екоактивіст, який відомий своєю поетичною творчістю та активною громадянською позицією.

середа, 23 жовтня 2024 р.

До дня народження Петра Міхневича

 Петро Міхневич - легенда Чернівецького академічного музично-драматичного театру імені Ольги Кобилянської.



Його відданість та високий професіоналізм, вимогливість, в першу чергу до себе, та особлива увага до дрібниць, які за його переконанням, робили велику роботу на розуміння та сприйняття вражають та викликають почуття поваги та захоплення.
В пам'яті спливають його роботи на сцені та в кіно - вони є свідченням багатопланового та багатошарового застосування кращих методик роботи над театральними та кіно ролями, глибиною занурення в матеріал та покроковість досягнення бажаних ефектів впливу на глядача.

Основні ролі Хвиля («Житейське море» І. Карпенка-Карого), Цибуля («Сорочинський ярмарок» М. Старицького), Кліщ («Дністрові кручі» за Ю. Федьковичем), Онуфрій, Андронаті («Земля», «У неділю рано зілля копала» за О. Кобилянською), Лукаш («Лісова пісня» Лесі Українки), Максим Максимович («Пам’ять серця» О. Корнійчука), Цвікловіц («Алмазне жорно» І. Кочерги), Теодор Гуцуляк («Весняний потік» З. Прокопенка), Городничий («Ревізор» М. Гоголя), Ламбурд («Чужа голова» М. Ене), Іларіон («Я, бабуся, Іліко та Іларіон» Н. Думбадзе, Г. Лордкіпанідзе), Микич («Ханума» П. Цагарелі), Джекмен («Мертва хватка» Дж. Ґолсуорсі), Удря («Безіменна зірка» М. Себастіана), Тев’є («Тев’є-молочник» за Шолом-Алейхемом); у кіно – Онуфрій («Земля», 1954, реж. А. Бучма, Л. Швачко), Семен Мажуга («Кривавий світанок», 1956, реж. Л. Швачко), Загнибіда («Повія», 1961, реж. І. Кавалерідзе), Михайло Руснак («Така пізня, така тепла осінь», 1981, реж. І. Миколайчук; усі – Київ. кіностудія худож. фільмів).


Майстерно! Професійно! Цікаво!

"Настане день..."

Відбувся перший сольний концерт відомої буковинської співачки Таня Петришина .





Я чекала цієї події, тому що вважала її однією з найуспішніших подій осені, які заплановані в Чернівецька обласна філармонія ім.Д.Гнатюка
Все відбулось у сонячний суботній день жовтня! Неймовірним очікуванням передував титанічний період професійної, емоційної та психологічної підготовки: довгий процес вибору репертуару, підготовки прем'єрних пісень на вірші відомих поетів, сценографії, сценарію, відео супроводу, сценічного костюму - самовіддана любов до Справи Життя дала неймовірний результат європейського рівня!
В професії вокального мистецтва Чернівців це подія непересічна, адже Чернівці знають Тетяну як активну волонтерку, але більшість відкрили співачку з погляду академізму, блюзової виконавиці та АРТИСТКИ.
ЦЕ був НЕЗАБУТНій вечір відкриттів, любові та МИСТЕЦЬКОЇ ПЕРЕМОГИ!
Завдячуючи звитяжній боротьбі на фронтах України, що вкотре виборює свою незалежність та право на самоідентичність, ми можемо творити та отримувати переможні результати! Низький уклін Збройним силам України!
Шалені овації Тетяні!
Вдячність всій команді концерту за професіоналізм.

ETNO-містерія «КРІЗЬ СТОЛІТТЯ»

 Прем'єра проекту ETNO-містерії «Крізь століття» відбудеться на Буковині




☝️20 листопада 2024 року о 18.30 у залі Чернівецької обласної філармонії імені Дмитра Гнатюка, з нагоди відзначення 80-ти річчя створення Заслуженого академічного буковинського ансамблю пісні і танцю імені Андрія Кушніренка, відбудеться прем'єра проекту ETNO-містерія «Крізь століття». Вона представляє багатство традиційної культури народів Північної Буковини, демонструючи звичаї та обряди, які передаються з покоління в покоління. Містерія охоплює різні пори року, пропонуючи глядачам поринути в історії приготувань до Свят вечора, зустрічі Різдва, святкування Великодня, виводу овець на полонину та весільні традиції.
🎶Унікальна ETNO-містерія поєднує енергійну хореографію, багатоголосий хор та гру оркестру народних інструментів, створюючи атмосферу давнини з використанням автентичних мелодій і сучасних аранжувань. Глядач зможе відкрити для себе народну культуру та звичаї, а також спостерігати за сюжетною лінією еміграції буковинок у пошуках кращої долі.
📌ETNO-містерія «КРІЗЬ СТОЛІТТЯ» реалізується на базі Чернівецької обласної філармонії ім. Д. Гнатюка за грантом Президента України при підтримці Міністерства культури та стратегічних комунікацій України і участі Державного агентства України з питань мистецтв та мистецької освіти.

Буковинський рушник: всесвіт в деталях.

 16 жовтня  2024 року в етнографічному проєкті «Спадщина» Буковинського центру культури і мистецтва відбулася  чергова зустріч. Цього разу йшлося про ритуал «ткання одноденного полотна», про рушники, які можна і треба одягати на голову, а також про тексти і підтексти буковинських орнаментів. 

















 Основний меседж зустрічі це те, що буковинський тканий рушник є нашою нематеріальною культурною спадщиною і це одна з тих тем, відкриваючи які, ми збагачуємо самі себе.

середа, 16 жовтня 2024 р.

"Дідова правда" в Чернівцях

15 жовтня відбулась довгоочікувана презентація в Чернівцях книги Іванни Стеф'юк "Дідова правда".





Її (книгу) презентовано в декількох містах України від півдня до заходу нашої України. В переліку міст - Одеса, Львів, Кам'янець-Подільський, Івано-Франківськ, Снятин, Колимия. І вже вчора вона презентована в Чернівцях.

Це була, як завжди з пані Іванною, тепла та мудра розмова крізь авторське слово.

Оповіді - образки - стосувались кожного в тій чи іншій мірі. Чи не в кожній буковинській родині є своя історія приходу "асвабадітєлєй" на нашу благодатну землю, чи не у кожного бува зустріч, що внесла у життєвий шлях безповротний вектор, чи не у кожній буковинській родині є своя різдвяна історії - історія любові, теплого домашнього затишку, родинна колядка та особливий момент пам'яті Своїх у цім святі. Саме в цій презентації почули одну з найглибших думок, за словами авторки:"... Бог любить нас і творить чудеса через людей....."


Саме так було вчора.. Творилась чудесна історія спілкування в Колі, в якому творчо почувався кожен, адже серед учасників були люди, чиї історії ввійшли до образків авторки.

Тому кожного разу, коли на душі хмарно, авторка згадує сильних світлих людей, з якими спілкується, і їй стає так, як має бути.

Нинішня презентація "Дідової правди" в Українському народному домі у Чернівцях - невимовна душевна тонка підсвідома мить єднання.
На пам'ятку про ці емоції авторка згадала слова героїні книжки і людини, з якою тисячі спільних тем - майстрині вишивки, волонтерки і просто фантастичної горянки Анна Бугай :
"Іванко,я вдячна долі що звела нас на життєвій дорозі.
Обожнюю все в тобі: талант, майстерність володіти словом, артистичність, вроду та внутрішню красу, котру мож лиш відчути, а не видіти.

Бажаю не скніти тому джерелу, звідки так потужно пульсує творчість, хай на життєвій дорозі трафляються добрі мудрі люди!
Щиро дякую за "Ґаздиню", за художні звороти - то дивовижно звучало з твоїх уст..."

Так, це і моя правда про Іванну Стеф'юк та її творчі образки - "Дідова правда" об'єднала найдушевніші емоції людей.