четвер, 13 червня 2019 р.

Олені Чорногуз - 70!


Справжнє свято  в декоративно-ужитковому мистецтві  відбулося  -    персональна виставка Олени Чорногуз. 
Виставка складалася з 30-ти робіт, 27 з яких – твори художнього текстилю, а ще 3 роботи представлені у техніці живопису на склі. Зауважимо, що всі текстильні роботи, презентовані на даній виставці, були створені мисткинею протягом 2009 року.
Надзвичайна працьовитість пані Олени відома усім, хто з нею знайомий. Бажання та, скоріше, необхідність творити, переважає всі інші сторони життя видатної буковинки, яка подолала на своєму життєвому та творчому шляху багато перепон. «Пам’ятаю Олену ще з тих часів, коли вона починала з сувенірів-ляльок. Вже ті її сувеніри нагадували собою справжні твори мистецтва, а пізніше, з кожною виставкою, вона не переставала дивувати мене своєю безмежною фантазією», – висловив свої почуття відомий художник-ювелір Костянтин Кравчук.


Кожна виставка Олени Чорногуз – це щось принципово нове. Або колористика творів, або творчий напрямок. Особливо це стосується її художнього текстилю, або, як деякі фахівці називають ці твори, «міні-гобеленів». «Завжди із задоволенням іду на виставку Олени, адже кожного разу маю змогу побачити щось нове, отримати нові позитивні емоції», – поділився враженням «аксакал» буковинського декоративно-ужиткового мистецтва Іван Снігур.
Неможливо не згадати й те, що авторська техніка пані Олени є справді унікальною. І дійсно, аналогів цій техніці немає ані в Україні, ані в Європі. Її роботи мають значний попит і майже не затримуються вдома або в майстерні. Твори відомої буковинки зберігаються у приватних колекціях в Канаді, США, Австралії, Ізраїлі, Польщі та інших країнах. Саме тому можливість відвідати персональну виставку мисткині вже є своєрідним позитивом, адже іншої нагоди побачити ці роботи фактично може і не бути.

_______________________________________________
Олена Чорногуз завжди асоціювалася з Буковиною і вважалася справжньою буковинкою не зважаючи на те, що її гобелени для Буковини не є традиційними. Достатньо згадати слова відомої буковинської поетеси Галини Тарасюк: «Дивно, але такі нетрадиційні, навіть без національних елементів чи натяків на них гобелени Олени Чорногуз дихають Буковиною, пахнуть і світяться Україною».
Мисткиня є членом Національної спілки художників України і спілчани дуже тепло озиваються про творчість колеги, відзначають її працелюбність та професіональне відношення до створення власних робіт. «Коли б і де б не відвідав виставку Олени Чорногуз, завжди відчуваю справжній високий професіоналізм», – сказав під час відкриття Заслужений художник України Володимир Санжаров.

_____________________________________________

























Оле́на Іва́нівна Чорногу́з — українська художниця декоративно-прикладного мистецтва — по художньому текстилю, 1977 — членкиня НСХУ.

Закінчила Вижницьке училище прикладного мистецтва у 1968 році. Її вчителями були Олена ГасюкПетро Лемський та Л. Агєєва.
Серед її творів:
  • гобелени — 1982 — «Чернівці»,
  • 1982 — «Чорнобривці»,
  • килими — 1976 — «Вічний вогонь»,
  • 1976 — «Земля моя»,
  • триптихи — 1973 — «Літо»,
  • «Купальська ніч», «Знаки Зодіака», «Соняшник».
Займається малюванням на склі в старобуковинському стилі.


Відбувалися її персональні виставки:
  • 1997 — Київ,
  • 1977, 1996, 2005 — Чернівці,
  • Австрія — 1997.
Одружена з різьбярем по дереву Кириловим Романом Миколайовичем.
2009 — лауреатка премії ім. О. Кобилянської, 2010 — обласної премії ім. С. Воробкевича.

Немає коментарів:

Дописати коментар