Серед нових літературних надходжень до фондів відділу мистецтв виділяю декілька тематичних спрямувань.
Мирослава М. Мудрак. "Нова генерація і мистецький модернізм в Україні". Монографія. Видана в Києві, у видавництві РОДОВІД, в 2018 році. бажаючи передати могутній творчий масштаб модерністських досягнень того часу в Україні, книжка концептуально навіяна візією і життєвістю авангардного журналу "Нова генерація", що вважається апогеєм українського модернізму минулого сторіччя.
Авторка непохитно дотримується переконання, що європейські цінності українськогомистецтва на зламі століть, які породили авангард, визначили окремий неповторнийй розділ і в українській історії.
Столичне Видавництво РОДОВІД-А/ видає серію книг, присвячених українському сучасному мистецтву.
До фондів відділу надійшов каталог вистаки "Сучасні українські художники", який вийшов в рамках паралельної програми Першої Київської міжнародної Бієнале сучасного мистецтва.
Промовисті імена сучасного українського мистецтва, що вже стали національним культурним брендом і визначають арт- ландшафт України кінця ХХ ст - поч. ХХІ ст., будують представлені нові жанри та техніки на сторінках цього каталогу. Включені роботи класиків сучасного мистецтва - стають і просвітницьким явищем, що в каталозі виражається як популяризація сучасного вітчизнянного мистецтва України.
Серед визначних імен сучасного мистецтва Борис Косарев. Нова книга Тетяни Павлової та Валентини Чечик "Борис Косарев. 1920-ті роки. Від малярства до теа-кіно-фото".
Книга вийшла друком в Києві, у видавництві РОДОВІД. Наукова монографія присвячена найяскравішим сторінкам творчості Бориса Косарева - представника харківської гілки українського авангарду. Монографія містить найповніший на сьогодні альбом графічних, живописних, театральних і фотографічних творів художника.
Нове видання, упорядковане Соломією Дяків, "Стефанія Шабатура: нескорений дух творчості" присвячене самобутній творчості Стефанії шабатури - видатної художниці, яскравої представниці когорти шістдесятників, багаторічної політув'язненої радянських таборів. ЇЇ творчість була заборонена, а підчас ув'язнення її вагомий творчий доробок було знищено.
ЇЇ творчість як і життя - прояв незбагненогного прагнення внутрішньої свободи, що надавало мисткині якнайповнішого самовираження національної ідентичності.
Книга вийшла друком в Києві, у видавництві "Смолоскип", в 2017 році.
Монографія Іви Павельчук "Художні моделі абстрактного живопису в Україні 1980-2000". досліджує мистецькі платформи світоглядно-естетичного формотворення абстрактного живопису України, розглядає концептуальні передумови формування нових образотворчих змістів абстрактного малярства. Глибоко аналізується моделі творчого досвіду художників-абстракціоністів України.
Книга вийшла друком в Києві, у Видавничому домі "Києво-Могилянська академія", в 2013 році. Дасть змогу науковцям, викладачам історії мистецтв, художникам, студентам розібратись в загальних векторах абстракціонізму в Україні.
Всі ці видання дають широкому колу зацікавлених читачів розібратись у становленні, векторах розвитку сучасних тенденцій українського модернового мистецтва, пізнати глибину знакових постатей в кожному із напрямів та створити власні оригінальні світобачення цих процесів на основі монументальних монографічних досліджень.
Немає коментарів:
Дописати коментар