понеділок, 22 вересня 2014 р.

Флаєр "Бібліотечного безсоння"

  Флаєр 

"Бібліотечного безсоння"











Макет виконала  Цироніна Анна
       Вчора у мене відбулась зустріч "з юністю" в особі Очосальського Марка Володимировича....

   Шістнадцятирічна студентка Чернівецького музичного училища ім. С.Воробкевича (саме так) дуже тихо, непомітно, майже не дихаючи, стоїть між подвійними дверима в Малий зал училища, а за ними - відбувається дійство, яке, своєю привабливістю, не дає спокою жодному мислячому студенту - репетиція симфоджазу під керівництвом - Чародія - Марка Очосальського...
  За пультом - Майстер, Шаман, Музикант.... Він видобуває з оркестрового звучання такі звуки, які ми - радянські студенти - чули тільки в телевізорі, пізнім вечором, засидівшись з задачками з гармонії - ДЖАЗ в симфонічному оркестрі!!!! 
   Від тоді, моя мрія - симфонічного диригента - існувала поряд, але не збувалась...Диригент оркестру народних інструментів - моя спеціальність після вишу, але, під час навчання, ми вчимось диригувати саме симфонічним оркестром, хоч і уявним.... 



  Пройшло з того часу 25 років...Марк Володимирович вчора прийшов в бібліотеку, як читач - високоосвітчений, глибокоінтелігентний, вишукано та зі смаком мислячий про музику, розуміючий непросту ситуацію бібліотек в Україні - буковинський донеччанин....
Юнацьке захоплення зколихнулось так, що шмат мрій в горлі видали в мозку знову "Кориолан" Бетховена, всі увертюри до опер Чайковського, "Ноктюрни","Полонези", "Етюди" Шопена та багато чого передиригованого з моїм ВЧИТЕЛЕМ, нині видійшовшого у вічність наших спогадів, Степановим Олександром Федоровичем....
                                                  ВЧИТЕЛЬ - це місія.....

четвер, 18 вересня 2014 р.

28 вересня 2014р.                                                     Початок о                                                                                                   19:00год.             


 «Ніч в бібліотеці.
Бібліотечне безсоння»

Програма
   Бібліотечне подвір’я:




·              19.00 бук кросинг;
·      19.00 - 19.30 -  Місце зустрічі учасників – бібліотечне подвір’я - «Завітайте на бібліотечний вогник» (історична реконструкція);
·              19.30 - 20.00 - «Танцюючі вогні книжкового двору» - майстер-клас з хореографії (керівник О. Бордіян);
·               музичні номери;
·              Фото-крос «Живемо читаючи»;
·              20.00 - 20.30 -  Вхід у храм Книги - «Пред’яви перепустку охороні храму Книги» – книгу, журнал, газету, листівку тощо.
Розміщення по локаціях.
                                  Зал № 1

·                   20.30-22.00 «Чай, кава, почитаємо…», «Вільні фонди» (літературні герої;
                                  Зал № 2
·                   20.30 - 22.00 –- «Звучить поетичне слово» -  літературні читання – дискусії про сучасну перекладну поезію;
                                  Зал № 3
·        20.30 - 22.00  - бібліотечна вікторина «Інтернет чи книга »;
                                  Зал № 4
·        22.00 - 24.00«Світовими кіношляхами» -  перегляди-обговорення – Кіноклуб «Картон»;
                                   Зал № 5
·        20.00 - 21.00 Відкриті перегляди виставок ««Майстерних рук справа» - вироби учасників майстер-класів;
·        21.00 - 24.00 –-  майстер-класи «Хенд- мейд»;
              
          Зал № 6

·        20.00-21.00 авторський  діалог «Відголоски» Володимира та Світлани Сурай (акустика, пісня);
·         22.00 - 24.00 –- «Музика душі» - акустичне музичне задоволення
      вокально-інструментальний гурт «КАЯ»;
·         Михайло Скрипаль -  альтернативне звучання традиційного інструменту;
                                   Зал № 7
 20.30-24.00 «Мафія не спить» -  гра в «Мафію

вівторок, 16 вересня 2014 р.

Не мовчить творча  душа…
 

  З  чого  все почалось не пригадаю, але точно з добра…
  Одного дня було зроблено перший крок до створення «чогось такого, щоб пульс швидше, вогонь в очах і душа в очікуванні»… Створення відповідного інтер’єру, настрою, атмосфери  для творчості: затишку, тепла в спілкуванні, дружнього потиску руки та погляду небайдужих очей,   різнопланових задумів та  перших їх втілень у житті.  
  А далі, далі – тільки-но встигай…


  Вечори козацьких традицій, бандурного мистецтва, іспанської музики та поезії ХУІ ст.,  бардівської пісні, фортепіанної музики,  арт-хауз у кіно, перегляди та обговорення творчості Івана Миколайчука, Василя Шукшина,  Олександра Довженка, Булата Окуджави,  Василя Василька, презентації книг  Володимира Вознюка, Тетяни Боріної, Тетяни Вечірко, презентації образотворчих доробків Анатолія Житарюка,   Раїси Рязанової, Дмитра Мигалецького, Ірини Пташинської, Ганни Пасічник та багато інших.
  А скільки прекрасних людей-зустрічей подарувала доля кожному з нас.
  Як це приємно, коли те, чим ти займаєшся, приносить задоволення не тільки тобі, як вдалий проект, а всім,  хто залишив в ньому свій шматочок серця, подиху душі, таланту, творчої самореалізації та  натхнення  для наступних проектів.




   А   потім почали  надходити проекти-пропозиції: пісні з кінофільмів,  літературні читання творів буковинських авторів – класиків та сучасників,  творчо-молодіжна «Ніч в бібліотеці», перегляди та обговорення лекцій  на соціально-психологічні теми. 
  Саме  в такій стадії  існування знаходиться наш з Вами, мої любі Альтернативні, спільний творчий проект – клуб творчих та небайдужих «Альтернатива».  Все це стає можливим тільки завдяки Вам.

Чекаю Ваших пропозицій.  Дякую… і до зустрічі!!!





 Це наш логотип до  заходу
 "Бібліотечне безсоння"


 Захід відбудеться 28 вересня 2014 року  в обласній універсальній науковій бібліотеці ім. Михайла Івасюка 

 Програма в стадії затвердження!!!
 В очікуванні!!!!

середа, 3 вересня 2014 р.

Де́нь украї́нського кіно́

 — професійне свято працівників кінематографії України. Відзначається щорічно у другу суботу вересня.


Свято встановлено в Україні «…на підтримку ініціативи працівників кінематографії України…» згідно з Указом Президента України «Про День українського кіно» від 12 січня 1996 року № 52/96.



Олекса́ндр Петро́вич Довже́нко



  Народився 10 вересня 1894 році на  хуторі В'юнище, тепер у межах смт Сосниця Чернігівської області —  український та радянський письменниккінорежисеркінодраматургхудожник, класик світового кінематографу.

  Вшанування пам'яті геніального митця, Олександра Довженка, в Україні  переважно було зроблено за часів СРСР та радянської влади: з 1957 року Київська кіностудія носить ім'я Довженка, у 1972-му було затверджено Золоту медаль ім. Довженка «За найкращий військово-патріотичний фільм», у 1960 році створено музей Довженка у батьківській хаті, попри те, що в Україні Довженко був персона нон-грата. Ще за два роки скульптор Анатолій Фуженко  подарував  садибі пам'ятник митцю.


Перші значні кроки по збереженню і вшануванню пам'яті видатного українця були зроблені із здобуттям незалежності України. Вже  є  достатньо вільної можливості побачити фільми Довженка. 
10 вересня — день народження Олександра Довженка — святкується в Україні як День кіно. В цей же день з 1994 року за указом Президента України вручається державна премія в галузі кінематографії імені О.Довженка. У1994 році було створено «Національний центр Олександра Довженка», робота якого зосереджена на двох основних напрямках: збирання та збереження фільмів (передусім національного кіно) та поширення кінострічок (в першу чергу українських), їх популяризація серед населення. У 2006 році центр завершив роботу над виданням фільмів Довженка у форматі DVD. Це   унікальне видання розповсюджене  по всіх бібліотеках України,  як подарунок. В той же час, фільми Довженка на DVD вже  є  в вільному продажу.