субота, 18 жовтня 2014 р.

Мистецький вернісаж Раїси Рязанової

Майстерних штрихів  полон

   Жовтень… Природа, ніби, відчуває, що наближається зміна сезонів і  намагається потішити нас  теплом  осінніх лагідних  сонячних променів,  таємничим шурхотінням під ногами жовтогарячого килиму, цікавими візерунками павутиння у листі та,  беззмінною ознакою осені, темпераментним танцем низьких дощових хмар. Саме в таку пору, в другу неділю жовтня,  святкують  професійне свято художники. 
  Враховуючи  їх доробок у розвиток мистецтва України, відродженні національних традицій в художній творчості  та на підтримку Національної Спілки художників, свято - День художника - встановлено Указом Президента України  в 1998 році.   
   Відділ мистецтв обласної наукової бібліотеки, щорічно, відзначає  День художника    мистецькими акціями. Цьогоріч відбувся художній вернісаж Раїси Рязанової та презентація книги Віктора Федюка «Політ сокола», над виходом якої  автори   трудились,  докладаючи  свій  талант, серце та душу.

 
  Доволі часто  в житті трапляється працювати людині за фахом все життя, а в душі мріяти  про здійснення чогось кардинально іншого. Подібне трапилось із Віктором Васильовичем Федьком - військовослужбовцем, що здійснив свою мрію і видав першу книгу із задуманої трилогії.

 В літературознавстві існує думка, що автор твору та його герой – єдине ціле. В певній мірі це стосується книги «Політ сокола», адже історичні події, що взяті в основу  захоплюючих  пригод молодого козака-характерника Тараса Тихого, знайомі кожному змалку: все пережите, відчуте, побачене героєм -  сказано, історично вибудувано на аркуші і представлено  сприйняттю читача, ніби пережиті самим автором. 

 «… Якщо читач вирушить за героями книги, то порине у світ незвичних пригод й побуває не лише на Запоріжжі, але і в Туреччині, Греції, Алжирі, Іспанії, Франції. А насамкінець той шлях спрямується за океан,  в Америку. Цікавої подорожі!» -  такими словами інтригує читача автор передмови Ігор Григорович Буркут -  знаний краянин - науковець, політолог, педагог, журналіст.
   Нелегка праця літературного редактора та коректора  - Лесі Колодій та Лариси Хомич  - адже  автор, захоплений пригодами героя,  писав з великим завзяттям,  але не завжди з дотриманням видавничих вимог. Книга вийшла  високохудожньою,  цікавою та лінгвістично відповідною епосі, завдяки їм.
 Справжнє захоплення  відчує кожен, хто вперше, візьме до рук  цю книгу. Адже автор ілюстрацій  до «Політ сокола»  - Раїса Рязанова,   справжній чародій, що своєю творчістю та неабиякими історичними дослідженнями-розвідками відтворила в ілюстраціях всі характерні риси  одягу, аксесуарів, зброї того часу з  територіальною та національною  відповідністю. З особливою любов’ю  зображені  портрети героїв, зокрема, історичні постаті зображені з портретною ідентичністю зовнішніх рис. Відповідно зображено архітектурні ансамблі, про які йдеться мова, в яких розгортаються події та здійснюють свої подвиги герої пригод.  

 Розгорнутий  художній вернісаж картин Раїси Рязанової  представ перед  кожним учасником презентації,  що зібрала  громадську та мистецьку буковинську  громади:   науковців, педагогів, журналістів, поетів, художників – колег та друзів - Рудольфа Лекалова, Анатолія Житарюка,  Миколу Криворучко, музикантів -  Олену Урсуляк, Євгенію Нестеренко, Віктора Перепелюк;  творчу студентську молодь Чернівців.
   У виконанні Олени Урсуляк прозвучали твори Мирослава Скорика «Мелодія» та Марка Кропивницького «Соловейко», аккомпонувала Євгенія Несторенко -  лауреат багатьох конкурсів піаністів України та близького зарубіжжя. Вперше прозвучала мелодекламація  листів Івана Мазепи  до Мотрі Кочубеївни, що виконала  Тетяна Шилюк під мелодії Козацької доби, під стародавню бандуру  та кобзу Віктора Перепелюка.
 Звучала поезія Лариси Хомич, Віталія Демченка, Марії Сулименко. Поетичну посвяту Буковині  прочитала гостя із Луганської області, що відтепер із родиною проживає в Чернівцях, Ірина Зіник -  майстер-живописець унікальної техніки малювання  з допомогою воску та гарячого повітря. Щиро, відверто, з любо’ю про край, що відтепер стане рідним їй та її  дітям.
    Задля розкриття багатства  мистецьких фондів відділу розгорнуто  книжкову експозицію «Майстерних штрихів полон»,  огляд-коментар якої зробила ведуча вернісажу Любов Шилюк, наостанок побажавши всім миру, любові, толерантності,  взаємоповаги та творчого неспокою.


Немає коментарів:

Дописати коментар