Друзі!



Друзі!
Відбулась чергова нічна театралізована екскурсія в рамках музейного проєкту "Театр просто неба". Цього разу відвідувачами стали військовослужбовці Збройних сил України та їх родини.
26 червня 2025 року о 10.30 у ресторані «Брізоль» міста Чернівці відбудеться ХVІІ обласний благодійний фестиваль народної творчості людей з інвалідністю «На крилах надій».
Засновники фестивалю - Чернівецька обласна військова адміністрація, Чернівецька обласна рада. Організатори заходу – управління культури Чернівецької обласної військової адміністрації, Буковинський центр культури і мистецтва.
Фестиваль проводиться з метою моральної підтримки людей з інвалідністю, створення належних умов для їхньої інтеграції у суспільстві та широкого залучення до народної творчості. Свої таланти в номінаціях «Музичний жанр», «Пісенний жанр», «Авторська пісня», «Театральний жанр», «Літературна творчість», «Фотомистецтво», «Образотворче та декоративно-ужиткове мистецтво» продемонструють 50 учасників з 20-ти громади області та п’яти громадських організацій міста Чернівці.
Кажуть, світи чоловіка і жінки – цілком різні. Чи так це з погляду етнографії? На свіжій етнографічній студії у співпраці етнографічного проєкту «Спадщина» Буковинського центру культури і мистецтва та «Гончаренцо-Центру.Чернівці» відвідувачі слухали науково-популярну лекцію на тему: «Традиції по-чоловічому».
Лекторка – кандидатка філології, кураторка етнографічного проєкту «Спадщина», письменниця Іванна Cтеф’юк зосередила увагу на закритих чоловічих обрядах (ґаздівська коляда («браття»), виряд (проводи в армію), маланкування, посівання, танець-обряд «Сербен», йшлося про чоловічі танці – гопак, аркан, козачок, а також про ремесла, де головними майстрами були і є в основному чоловіки – ковальство, плотогонство, культура полонинського літування, кушнірство тощо.
Аналізувалися як причини умовного поділу ремесел чи обрядів на «чоловічі» та «жіночі», так і йшлося про семантику образу чоловіка в українській культурі.
Наступна етнографічна студія буде присвячена образу жінки в українській традиції та феміністичному дискурсові нашої культури. Час заходу – 18 червня, 14.30, «Гончаренко-Центр.Чернівці». Стежте, будь ласка, за нашими анонсами, аби не пропустити найцікавіше.
Колектив Буковинського центру культури і мистецтва вітає заслуженого працівника культури України, талановитого художника-аматора, члена Національної спілки майстрів народного мистецтва України Івана Гемері зі славним 80-ти річним ювілеєм!
Шановний Іване Миколайовичу! Прийміть наші найщиріші вітання. Бажаємо Вам міцного здоров’я, адже саме воно є основою щасливого й повноцінного життя. Нехай кожен день дарує Вам спокій, гармонію та душевне тепло. Ви — надзвичайна особистість, людина, з якої хочеться брати приклад, яка надихає своєю енергією, щирістю та любов’ю до мистецтва.
Нехай Ваша життєва дорога й надалі буде освітлена новими ідеями, творчими досягненнями й глибокою шаною від тих, хто Вас знає та цінує. Від усього серця бажаємо Вам невичерпного натхнення та нових звершень у царині образотворчого мистецтва!
6 червня в Глибоцькій музичній школі урочисто відзначили 60-річний ювілей — шістдесят років мистецтва, таланту, натхнення та незабутніх мелодій.
Від невеличкої ініціативи — до справжньої культурної перлини краю: за ці роки школа виростила сотні обдарованих учнів, які несуть українську музику далеко за межі України — у серця людей по всьому світу.
Урочистості відбулися в атмосфері творчого піднесення та глибокої шани до мистецької спадщини. На адресу педагогів пролунало безліч щирих привітань від представників влади, гостей, колишніх випускників та шанувальників мистецтва. Кожен номер — як окрема історія, що звучала мовою серця. Від ніжних мелодій до запальних ритмів — усе свідчило: музика здатна сказати більше, ніж слова.
Щира подяка директорці школи Руслані Літвінцевій, викладачам, випускникам, учням і батькам — кожен із вас є невід’ємною частиною великої музичної історії. Нехай Глибоцька музична школа й надалі залишається осередком гармонії, краси та натхнення для нових поколінь!
Степан Олексійович Сабадаш
3 червня 2025 року в Чернівецькому обласному художньому музеї відкрилася персональна виставка МАРІЇ ГУПАЛО (м.Львів) «УКРАЇНА В ОГНІ».
У контексті просвітницьких заходів видавничо-благодійного проєкту Миколи Шкрібляка та Миколи Гнідка "Жінка. Майстриня. Перемога" із лекцією про шари трактування вишитого одягу 30 травня виступила кандидатка філологічних наук, кураторка етнографічного проєкту "Спадщина" Буковинського центру культури і мистецтва Іванна Стеф'юк.
Зокрема, йшлося про те, в яких ситуаціях "вишита сорочка" і "вишиванка" є синонімами, про спостереження Еріха Кольбенґаєра за специфікою крою та орнаментики чоловічої та жіночої сорочок, про Всесвітній день вишиванки і діяльність Лесі Воронюк, про дослідження Миколи Шкрібляка, Настасії Марусик, Олени Гасюк тощо.
Особливо щемкими враженнями від проєкту "Сорочка для захисника" поділилася майстриня та науковиця Олена Ясінська, котра розповіла, у яких випадках кажуть "так просить сорочка".
Організатори заходу - ГО "Український розвиток", цільовою аудиторією стали гості-переселенці та загалом усі зацікавлені. Відбулася лекція у Центрі культури "Вернісаж" м. Чернівців.
В репертуарній афіші «Буковинської театральної весни» Вистава «Піжмурки зі смертю: дитячі розповіді про недитячу історію».
Це - глибокий театральний твір, створений за мотивами однойменної книги, що відкриває страшну правду війни очима дитини. Народний аматорський драматичний театр ім. Г. Агєєва (режисер-постановник – Іван Данілін) подає цей матеріал надзвичайно тонко і водночас глибоко. На сцені оживають голоси маленьких свідків великої трагедії – щирі, лаконічні, розгублені, але й неймовірно чесні. Це не просто театральна вистава, а болісне зворушливе осмислення лихоліття війни, яке на жаль перегукується із сьогоденням.
Дитинство як тоді, так і зараз стикається зі смертю, а гра в піжмурки стає метафорою порятунку і втрати. Пронизана щирістю і болем постановка закликає пам’ятати, співпереживати і глибоко переосмислювати цінності людського життя.