понеділок, 6 листопада 2023 р.

Нові видання, що збагатили фонди відділу мистецтв.

 Нові видання, що  надійшли за тендером придбання державним коштом збагатили фонди відділу мистецтв.

Микола Біляшівський «Українське народне мистецтво /The peasant art of Ukraine»





Це видання є першим українським перекладом англомовної праці видатного українського науковця та музейника Миколи Федотовича Біляшівского (1867–1926), що вийшла в Лондоні 1912 року у видавництві часопису «The Studio». Книгу доповнено унікальними світлинами етнографічного характеру кін. XIX – поч. ХХ ст. з колекції Національного художнього музею України (ДА Ф НХМУ, ф. 33).
Видання приурочено 150-літтю від дня народження М. Ф. Біляшівського.


Книга містить передмову доктора мистецтвознавства Михайла Селівачова, а також кілька кольорових ілюстрацій високої якості. 

Цей варіант книги виконаний в звичайній паперовій обкладинці.



Презентована праця  "Європейський гравірований портрет  ХУІ-ХІХ ст."  висвітлює історію й  розвиток європейського гравірованого портрета XVI – ХІХ століть. Окрім ілюстрованого каталогу, який містить інформацію про понад 360 портретованих осіб, у виданні вміщено ґрунтовну статтю кандидата мистецтвознавства Гліба Юхимця про розвиток європейської гравюри (зокрема портретного жанру) зазначеного періоду, подається оцінка творчості мистців (граверів, літографів, рисувальників) у цьому розрізі.

 При висвітленні діяльності портретованих осіб автори  Каталогу звернули увагу на інформацію про маловідомих авторів портретів, які відіграли суттєву роль у розвитку гравюри країн Європи.

Книга виглядає вишукано й презентаційно. 



Книга провідної української кураторки та арт-критикині Аліси Ложкіної «Перманентна революція. Мистецтво України ХХ – поч. ХХІ ст.» є спробою пов’язати у цілісний наратив історію розвитку вітчизняних образотворчих практик від зародження модернізму до наших днів. Особливий акцент – на феноменах часів незалежності.

Як змінювалася мова мистецтва протягом останніх півтора сторіччя? Яку роль у цьому процесі відігравали турбулентності в країні, що пережила цілу низку трансформацій — від статусу провінційної околиці Російської імперії через непростий етап побудови соціалізму, аж до здобуття незалежності, Помаранчевої революції, Революції гідності та наступного непростого періоду нашої новітньої історії?

У дослідженні подано короткий огляд центральних подій та явищ в українському мистецтві, а також розмаїтий ілюстративний матеріал, що охоплює десятки музейних колекцій, приватних зібрань, архівів художників та їхніх родин.


 Всі три видання а

дресовані дослідникам європейської  та української історії та культури, європейської біографістики,  українського народного мистецтва, широкому колу шанувальників мистецтва.

Немає коментарів:

Дописати коментар